PATŘÍTE K LIDEM, KTERÝM NENÍ LHOSTEJNÝ JEJICH ŽIVOT A RÁDI BYSTE NA SOBĚ PRACOVALI?
UČÍTE SE RÁDI NOVÝM VĚCEM A MÁTE ZÁJEM O ZLEPŠENÍ VAŠEHO ŽIVOTA?
PAK JSTE TADY SPRÁVNĚ.
SPOLEČNĚ SE MNOU SE BUDETE ROZVÍJET, PRACOVAT NA SPLNĚNÍ SVÝCH SNŮ, DOZVÍTE SE SPOUSTU ZAJÍMAVÝCH INFORMACÍ A NAUČÍTE SE NOVÝM VĚCEM, KTERÉ VÁM USNADNÍ ŽIVOT.
ALE NIC NENÍ JEN TAK. V PRVNÍ ŘADĚ MUSÍTE CHTÍT VE SVÉM ŽIVOTĚ NĚCO ZMĚNIT.
PŘEJI VÁM HODNĚ VYTRVALOSTI, TRPĚLIVOSTI A ODVAHY NA CESTĚ ZA SVÝMI SNY.

SHABANA

NAŠE ZDRAVÍ

Co způsobuje překyselení organismu?

24. srpna 2014 v 6:59 | Shabana
Hezký den,
pokud vám záleží na vašem životě a chcete být zdraví, věnujte pozornost následujícímu textu, který jsem převzala z knihy Kurta Tepperweina PRYČ S KYSELOSTÍ. Dozvíte se v něm, jaké jsou hlavní příčiny překyselení organismu, které má za následek většinu nemocí, předčasné stárnutí a nakonec smrt. V dnešní době některé z nich ovlivnit ve větší míře nemůžeme, ale jsou zde i takové, se kterými můžeme pracovat a zabránit tak nejhoršímu.

Hlavní příčiny překyselení organismu:

- nesprávná strava - velké množství bílkovin, cukru, alkoholu, nasycených mastných kyselin a denaturovaných potravin, které už v podstatě nejsou stravitelné

- chybné stravovací zvyklosti - nevhodné potraviny jíme příliš chvatně a v nesprávný čas

- návykové jedovaté látky jako nikotin, alkohol apod.

- znečištěné životní prostředí (insekticidy, pesticidy, herbicidy a smog)

- chemická léčiva

- nesprávný způsob života - zlost, stres, úzkost, agrese a nezvládnutá psychická zátěž

Zamyslete se nad tím, jak se ke svému tělu chováte a pokud se vám zdá, že něco děláte špatně, zkuste na tom pracovat a zlepšit si tak kvalitu svého života.

Shabana

http://www.kurzyproradost.cz/?a_box=5dcf74vk

Kouření - velký problém při odkyselování

15. srpna 2014 v 20:49 | Shabana
Milí čtenáři a hlavně kuřáci,
tento článek je určen především vám, jelikož kouření je něco, co vám ničí zdraví. Ale to vy jistě dávno víte. Závislost je bohužel složitá záležitost a nelze se jí zbavit ze dne na den. V tomto článku se budu zabývat tím, na co všechno si kuřák svým zlozvykem zakládá. A vypůjčím si k tomu text od Kurta Tepperweina, autora knihy PRYČ S KYSELOSTÍ.

Statistiky hovoří naprosto jednoznačně - kuřáci si krátí život minimálně o 8 let, o mnoha dalších zdravotních problémech nemluvě. Nezáleží ovšem pouze na tom, jak dlouho člověk žije, mnohem důležitější je, jestli je zdravý, jak se cítí a zda si život dokáže opravdu vychutnat.
Kuřáci platí vysokou cenu, pokud se týče jejich zdraví. Kouření zřetelně omezuje zásobování těla kyslíkem, neboť oxid uhelnatý, obsažený v tabákovém kouři, blokuje červené krvinky. Tím zvyšuje krevní tlak, zhoršuje tekutost krve, omezuje tvorbu zásad v žaludku a podporuje osteoporózu. Všeobecně tak snižuje přirozené vyměšování kyselin plícemi a dramaticky zvětšuje zátěž těla kyselinami.
U mnoha nemocných rakovinou zcela prokazatelně podmínilo jejich nemoc právě kouření, což je dostatečně pádný důvod s ním co nejrychleji přestat. Pokud to ovšem s odkyselením svého těla myslíte vážně.

A já se přidávám. Mě osobně se kouření hnusí a kuřáky obecně nevyhledávám. Nejvíce mě ale mrzí, že i můj taťka, kterého mám moc ráda, si tímto způsobem skoro celý život ničí zdraví. Měl i nějaké světlé chvilky, kdy vydržel bez cigarety třeba i půl roku, ale pak do toho zase spadl a bylo po srandě.
Vůbec kuřáky nechápu. Ničí to zdraví, otravuje to okolí (nekuřáky), stojí to strašné peníze, co na těch cigaretách lidi vidí? Jenom tak krmí průmysl, který je na těchto lidech závislý. Můj ideální svět je asi svět bez cigaret a kuřáků. Kéž by se to mohlo splnit. Bohužel, v tomhle se točí velké peníze, takže s tím nikdo nepřestane.

Já jsem nikdy nekouřila a ani nehodlám. Vlastně jsem to nikdy ani nezkusila a jsem na to hrdá.

Pokud si nechcete zničit zdraví a věčně přicházet o peníze (cigarety jsou čím dál dražší), pořádně se nad sebou zamyslete a udělejte všechno pro to, abyste dokázali říct cigaretám jednou pro vždy sbohem. Uvidíte, jak budete najednou šťastnější.

Kdo z vás kouří a kdy jste s tím začali? Kolik cigaret denně vykouříte? Jste hrdí na to, že jste kuřáci nebo vás to štve, ale nedokážete to změnit? Svěřte se mi v komentářích.

Mějte se krásně a přemýšlejte o tom. Pamatujte si, že moderní je NEKOUŘIT.

Shabana

http://www.kurzyproradost.cz/?a_box=5dcf74vk

 
 

Reklama
2ban-234x60.gif