PATŘÍTE K LIDEM, KTERÝM NENÍ LHOSTEJNÝ JEJICH ŽIVOT A RÁDI BYSTE NA SOBĚ PRACOVALI?
UČÍTE SE RÁDI NOVÝM VĚCEM A MÁTE ZÁJEM O ZLEPŠENÍ VAŠEHO ŽIVOTA?
PAK JSTE TADY SPRÁVNĚ.
SPOLEČNĚ SE MNOU SE BUDETE ROZVÍJET, PRACOVAT NA SPLNĚNÍ SVÝCH SNŮ, DOZVÍTE SE SPOUSTU ZAJÍMAVÝCH INFORMACÍ A NAUČÍTE SE NOVÝM VĚCEM, KTERÉ VÁM USNADNÍ ŽIVOT.
ALE NIC NENÍ JEN TAK. V PRVNÍ ŘADĚ MUSÍTE CHTÍT VE SVÉM ŽIVOTĚ NĚCO ZMĚNIT.
PŘEJI VÁM HODNĚ VYTRVALOSTI, TRPĚLIVOSTI A ODVAHY NA CESTĚ ZA SVÝMI SNY.

SHABANA

NAROZENINY

Happy birthday, Sir

20. července 2014 v 18:59 | Shabana
Krásný slunečný den,
přátelé,
všichni máme ve světě slavných osobností své oblíbence. Ať už jsou to zpěváci, herci či třeba hokejisti. Ani já samozřejmě nejsem výjimkou. Jak jsem již dříve psala, moc se zajímám o indické jazyky a tím pádem i o filmy v těchto jazycích. Někteří z Vás možná budou znát pojem Bollywood. Jedná se o indický filmový průmysl, který produkuje filmy
v hindštině. O Bollywood se zajímám od roku 2008 a bylo by velmi zvláštní, kdybych si za ta léta nikoho z herců či hereček neoblíbila. Posledních několik měsíců na Youtube nejčastěji vyhledávám jméno Naseeruddin Shah. Ještě zhruba před třemi lety, kdy jsem poprvé viděla film Chamatkar (Zázrak), jsem si myslela, že je to můj první film s ním. Nedávno jsem ale objevila Ameriku a zjistila, že Naseeruddina znám dokonce i v českém dabingu. Říká Vám něco film Liga výjimečných s Seanem Connerym v hlavní roli? A vzpomenete si na postavu kapitána Nema? Tak to je Naseeruddin. Natáčelo se dokonce částečně i v Praze.
Možná budete znát i film Bouřlivá svatba. Já se nemůžu zbavit pocitu, že jsem ten film kdysi dávno v češtině viděla. Když jsem si ho totiž nedávno pustila v anglicko-hindském originále, jako Monsoon Wedding, byl mi nějak podezřele povědomý.
Posledních několik měsíců sleduju na Youtube jenom filmy, ve kterých se Naseeruddin objeví. I když třeba jen na moment. Ale samozřejmě je ve spoustě z nich v hlavní či jinak výrazné roli. Mám jich na kontě už přes 70 a sleduju další. Prostě si nemůžu pomoct.
A proč vlastně píšu tento článek, který je na tomto blogu jako pěst na oko? To proto, že má Naseer ( Nasir) dneska narozeniny a já jsem nemohla odolat. I když už není zrovna nejmladší, je mu 64, zdaleka nepatří do starého železa a má pořád co předávat ostatním. Kdybyste si o něm chtěli něco přečíst a umíte aspoň trochu anglicky, navštivte třeba tento odkaz:
http://en.wikipedia.org/wiki/Naseeruddin_Shah
Je tam toho o něm poměrně dost včetně filmografie. Kdoví, třeba si jej taky tak oblíbíte, jako já. Je to opravdu výborný herec. Ale obrázek už si udělejte sami.
Dokonce napsal svou vlastní autobiografii, která má vyjít letos v září a já pořád doufám, že se mi ji nějak podaří získat, i když to pro mě bude složité.
Tak ať si Naseeruddin užije další léta ve zdraví, obklopený rodinou a přáteli a ať natočí ještě spoustu nezapomenutelných filmů.

A na úplný závěr. Přezdívku Shabana jsem si dala po Naseeruddinově herecké kolegyni, se kterou vytvořil v 70. a 80. letech skvělou dvojku.

Mějte se krásně.

Shabana
 
 

Reklama
2ban-234x60.gif