PATŘÍTE K LIDEM, KTERÝM NENÍ LHOSTEJNÝ JEJICH ŽIVOT A RÁDI BYSTE NA SOBĚ PRACOVALI?
UČÍTE SE RÁDI NOVÝM VĚCEM A MÁTE ZÁJEM O ZLEPŠENÍ VAŠEHO ŽIVOTA?
PAK JSTE TADY SPRÁVNĚ.
SPOLEČNĚ SE MNOU SE BUDETE ROZVÍJET, PRACOVAT NA SPLNĚNÍ SVÝCH SNŮ, DOZVÍTE SE SPOUSTU ZAJÍMAVÝCH INFORMACÍ A NAUČÍTE SE NOVÝM VĚCEM, KTERÉ VÁM USNADNÍ ŽIVOT.
ALE NIC NENÍ JEN TAK. V PRVNÍ ŘADĚ MUSÍTE CHTÍT VE SVÉM ŽIVOTĚ NĚCO ZMĚNIT.
PŘEJI VÁM HODNĚ VYTRVALOSTI, TRPĚLIVOSTI A ODVAHY NA CESTĚ ZA SVÝMI SNY.

SHABANA

CO JSEM KDY PŘEČETLA

Můj dosud nejstarší knižní exemplář

2. září 2014 v 16:09 | Shabana
Ahoj,
nedávno jsem slíbila konečně načít rubriku o knihách a četbě.
Od roku 2005 si poctivě vedu seznam všeho, co jsem přečetla. Stalo se to mým koníčkem. Sbírala jsem knížky po knihovnách i antikvariátech. Většinou mi bylo líto, když jsem knihu musela zase vrátit. Zato antikvariáty si užívám plnými doušky. Čím starší exemplář, tím lepší. Do 19. století jsem se sice ještě nedostala, ale už k tomu nemám zase tak daleko. Vlastně mi chybí už jen malý krůček, jelikož můj aktuální a nejstarší objev je malá knížečka (román) vydaný
v roce 1903. Má tedy rovných 111 let. Jmenuje se ČERNÉ DUŠE a napsal ji německý spisovatel Friedrich Thieme. Já samozřejmě nemám originál, jelikož německy umím jen několik výrazů. Tento román u nás vyšel jako zábavná příloha "Pražských novin". Pravda, kniha je trochu cítit, ale to je pochopitelné. Přece již má svůj věk a kdoví, kde všude ležela. Já jsem ale hrdá na to, že ji mám doma.

Něco málo o autorovi:

Friedrich Thieme se narodil v Burgstädtu, Sachsen. Vystudoval obchodní školu v Lipsku. Krátce se věnoval své profesi v průmyslu (tkalcovský mistr), ale od roku 1883 pracoval jako novinář regionálních novin. Od roku 1891 žil v Jenně a věnoval se literatuře. Autor detektivních povídek a románů počátku 20. století (Aus den Memoiren eines Spitzbuben, Sherlock Holmes im Eisenbahnwagen ad). Z jeho románů vyšly česky pouze Černé duše (příloha Pražských novin, 1904). Používal pseudonymy: F. Clemens, H. Römer.

Zdroj: http://www.pitaval.cz/autor/1863-friedrich-thieme#ixzz3CAMtUBO7

V textu je sice uveden rok 1904, ale já moc dobře vidím, co mám vytištěno v knize. :-)
Pokud rovněž sbíráte staré zachované knihy, můžete si Černé duše pořídit třeba v tomto online antikvariátu:

http://muj-antikvariat.cz/kniha/cerne-duse-thieme-friedrich-1903-1904

Knihu jsem teprve začala číst, ale je velmi zajímavá. Jedná se o detektivní příběh. Dva přátelé, spisovatel Albert a bankéř Artur Hartwig, se po několika letech opět setkají a Hartwig svého přítele požádá o pomoc při odhalení neznámého pachatele, který se mu vloupal do pokladny. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. Příběh se mi líbí a moc hezky se čte. Odehrává se
v Berlíně kolem roku 1887.

Pokud jste již zmlsaní knižními novinkami 21. století, můžete vyzkoušet starou dobrou antikvariátní klasiku.

Shabana

http://www.kurzyproradost.cz/?a_box=5dcf74vk

 
 

Reklama
2ban-234x60.gif