PATŘÍTE K LIDEM, KTERÝM NENÍ LHOSTEJNÝ JEJICH ŽIVOT A RÁDI BYSTE NA SOBĚ PRACOVALI?
UČÍTE SE RÁDI NOVÝM VĚCEM A MÁTE ZÁJEM O ZLEPŠENÍ VAŠEHO ŽIVOTA?
PAK JSTE TADY SPRÁVNĚ.
SPOLEČNĚ SE MNOU SE BUDETE ROZVÍJET, PRACOVAT NA SPLNĚNÍ SVÝCH SNŮ, DOZVÍTE SE SPOUSTU ZAJÍMAVÝCH INFORMACÍ A NAUČÍTE SE NOVÝM VĚCEM, KTERÉ VÁM USNADNÍ ŽIVOT.
ALE NIC NENÍ JEN TAK. V PRVNÍ ŘADĚ MUSÍTE CHTÍT VE SVÉM ŽIVOTĚ NĚCO ZMĚNIT.
PŘEJI VÁM HODNĚ VYTRVALOSTI, TRPĚLIVOSTI A ODVAHY NA CESTĚ ZA SVÝMI SNY.

SHABANA

Sociální fobie

10. srpna 2014 v 18:29 | Shabana |  PSYCHOLOGIE
Krásný večer,
dovolte mi, abych vás uvedla do tajů psychologie. V tomto a ve spoustě dalších budoucích článcích se budeme společně věnovat tématu SOCIÁLNÍ FOBIE. Jistě to znáte. Ve škole jste měli něco povídat před tabulí a přede všemi svými spolužáky. Někteří z vás s tím třeba problém neměli. Právě naopak, spíše jste se rádi před ostatními předváděli a měli jste z toho ještě srandu. Bohužel ne všichni máme to štěstí. Já sama jsem i dnes velmi nervózní, když mám mluvit před větším počtem lidí. Člověk to má sice dáno od přírody, ale to neznamená, že se s těmito strachy nedá pracovat. A tomu se právě budou věnovat následující články v této rubrice. Čerpat budu ze sešitu, který jsem si nedávno ze zvědavosti vzala v čekárně u paní doktorky. Jeho autory jsou Ján Praško a Jana Vyskočilová. A myslím, že jeho název STOP NADMĚRNÉMU STUDU mluví za vše. Sociální fobie není jen strach z mluvení před více lidmi. Je toho mnohem více, ale o tom až v příštím článku.

Užijte si zbytek neděle.

Shabana

http://www.kurzyproradost.cz/?a_box=5dcf74vk

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 anarkali anarkali | 11. srpna 2014 v 23:01 | Reagovat

Sociální fobie se může projevovat mnohem  horším způsobem, než je popisováno v článku. Znám případ dívčiny, kterou její otec zesměšňoval před cizími lidmi jako malé dítě a ona pak v dospělosti  nemohla před cizím člověkem cokoliv říci, bála se jít si něco koupit, zeptat se cizího člověka na cokoliv - tak se toto chování otce neblaze vrylo do jejího podvědomí.

2 Shabana Shabana | E-mail | Web | 12. srpna 2014 v 9:58 | Reagovat

[1]: O podobných případech bude samozřejmě řeč. Já na konci uvedla, že je toho mnohem více.
Je smutné, že takové věci dělají vlastní rodiče svým dětem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
2ban-234x60.gif