PATŘÍTE K LIDEM, KTERÝM NENÍ LHOSTEJNÝ JEJICH ŽIVOT A RÁDI BYSTE NA SOBĚ PRACOVALI?
UČÍTE SE RÁDI NOVÝM VĚCEM A MÁTE ZÁJEM O ZLEPŠENÍ VAŠEHO ŽIVOTA?
PAK JSTE TADY SPRÁVNĚ.
SPOLEČNĚ SE MNOU SE BUDETE ROZVÍJET, PRACOVAT NA SPLNĚNÍ SVÝCH SNŮ, DOZVÍTE SE SPOUSTU ZAJÍMAVÝCH INFORMACÍ A NAUČÍTE SE NOVÝM VĚCEM, KTERÉ VÁM USNADNÍ ŽIVOT.
ALE NIC NENÍ JEN TAK. V PRVNÍ ŘADĚ MUSÍTE CHTÍT VE SVÉM ŽIVOTĚ NĚCO ZMĚNIT.
PŘEJI VÁM HODNĚ VYTRVALOSTI, TRPĚLIVOSTI A ODVAHY NA CESTĚ ZA SVÝMI SNY.

SHABANA

Shabanina malá osobní vítězství i prohry

7. srpna 2014 v 12:09 | Shabana |  SHABANA
Milí přátelé,
jak můžete vědět z článku NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT, budu se nyní věnovat menšímu zamyšlení nad mými dosavadními úspěchy i neúspěchy. Každému z nás se v životě občas nedaří, ale to je proto, že na nás v budoucnu čeká něco lepšího. Proto se člověk nesmí hned vzdát. Vždyť přece po každém dešti opět vysvitne slunce. Nikdo nemá pořád smůlu nebo pořád štěstí. Takto to na světě nefunguje, i když si to hodně lidí myslí. Když není smůla, nemůže být ani štěstí a i kdyby bylo, nevážili bychom si ho tolik, jelikož bychom nikdy nepoznali smůlu a nedostatek.
Já jsem si dlouho myslela, že mám jen samé problémy a nic se mi nedaří. Měla jsem za to, že mi prostě není souzeno něco dokázat. A to mě ubíjelo a přestala jsem věřit, že by se to mohlo někdy změnit. Po základní škole jsem netušila, kam se vrtnout, jelikož mi nikdy nešly předměty jako matematika, fyzika a chemie. Gympl tedy pro mě absolutně nepřicházel v úvahu. Tak jsem šla skoro bez rozmyslu na zdravotnickou školu. Chtěla jsem mít maturitu a ne jen výuční list. Na střední nebylo až tolik mých neoblíbených předmětů, tak se to dalo. Po teoretické stránce mě odborné předměty velmi zajímaly. A měla jsem z nich i docela hezké známky. Tedy až na matiku, fyziku a chemii. :-) I když kromě matiky jsem si z těch dalších dvou předmětů dokázala vybojovat i dvojku. Pak ale přišla praxe v nemocnici a já zjistila, že tohle prostě není pro mě. Nebyla jsem zrovna moc šikovná na některé zdravotnické výkony a to mi sráželo sebevědomí. Proč to ostatní spolužačky ( v naší třídě jsme byly samé holky) zvládaly mnohem líp než já? Hrozně mě to mrzelo, ale cítila jsem, že to prostě lepší nebude. Tak mi nezbylo než zatnout zuby a udělat maturitu, abych pak mohla na vysokou na nějaký obor, co by mě opravdu bavil. A tak jsem se dostala až na Karlovu univerzitu na Informační studia a knihovnictví. A jsem tam spokojená, i když nikde to není snadné a zvlášť na vysoké škole.
Jak už jsem se zmínila dříve, odjakživa jsem ráda ponocovala, což mi ale dohromady bylo spíš na škodu než k užitku. Vstávala jsem pozdě, byla jsem unavená, nic jsem přes den nestíhala a navíc jsem četla, že dlouhodobé ponocování poškozuje mozek, jelikož ten nemá možnost regenerace. Nejkvalitnější spánek je do půlnoci. A kdo chodí spávat denně
v noci, nemá šanci si pořádně odpočinout. Od konce června pracuji na brzkém vstávání. Každý den vstávám o půl sedmé a každý týden to posunu o dvě minuty dozadu. Nyní jsem na 6:24. Možná to trochu přeháním, ale mě to tak vyhovuje.
A moje věčná lenost taky dostává zabrat. Každý den se snažím udělat spoustu práce dopoledne, dělám ji většinou s chutí a ne s odporem, jako ještě nedávno. A motivují mě v tom všechny možné články o osobním rozvoji, které pravidelně čtu. Osobně si myslím, že jsem za tyto prázdniny udělala velký kus práce. Navíc jsem se pevně rozhodla denně věnovat cizím jazykům a dodržuji to již od 10. května, což je vlastně den narozenin mojí mamky. Takže mě to tak nějak nakopnulo.
Samozřejmě by se toho dalo napsat ještě hodně, ale na to si počkejte zase v některém dalším článku.

A jak jste na tom Vy s vašimi úspěchy a prohrami? Podělte se o ně se mnou v komentářích.

Mějte se moc krásně a užijte si sluníčko.

Shabana

http://www.kurzyproradost.cz/?a_box=5dcf74vk

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
2ban-234x60.gif