PATŘÍTE K LIDEM, KTERÝM NENÍ LHOSTEJNÝ JEJICH ŽIVOT A RÁDI BYSTE NA SOBĚ PRACOVALI?
UČÍTE SE RÁDI NOVÝM VĚCEM A MÁTE ZÁJEM O ZLEPŠENÍ VAŠEHO ŽIVOTA?
PAK JSTE TADY SPRÁVNĚ.
SPOLEČNĚ SE MNOU SE BUDETE ROZVÍJET, PRACOVAT NA SPLNĚNÍ SVÝCH SNŮ, DOZVÍTE SE SPOUSTU ZAJÍMAVÝCH INFORMACÍ A NAUČÍTE SE NOVÝM VĚCEM, KTERÉ VÁM USNADNÍ ŽIVOT.
ALE NIC NENÍ JEN TAK. V PRVNÍ ŘADĚ MUSÍTE CHTÍT VE SVÉM ŽIVOTĚ NĚCO ZMĚNIT.
PŘEJI VÁM HODNĚ VYTRVALOSTI, TRPĚLIVOSTI A ODVAHY NA CESTĚ ZA SVÝMI SNY.

SHABANA

Shabana a řetězový TAG

8. srpna 2014 v 18:09 | Shabana |  SHABANA
Ahoj, všichni,
tak jsem byla nominovaná na řetězový TAG a jelikož mě nominovala právě JORIKA, osůbka mně velmi sympatická, nemůžu jinak než odpovědět na její moc hezké otázky. Tak se o mě aspoň něco dalšího dozvíte.

JAKÉ STÁTY JSI UŽ NAVŠTÍVILA A KTERÉ CHCEŠ V BUDOUCNU NAVŠTÍVIT?

Já sice nejsem zrovna cestovatelka, ale již jsem se někam podívala. Slovensko vlastně ani za cizí stát nepovažuji, jelikož je to můj druhý domov. Taťka je původem Slovák a tak tam mám velmi početnou rodinu. Dále jsem byla ve Vídni, ale to znám bohužel jen z vyprávění, protože jsem byla moc malá na to, abych si to pamatovala. Na základní škole jsme jeli do Polska. Konkrétně do solných dolů (Wieliczka) a na velmi smutnou, ale zajímavou exkurzi do koncentračního tábora v Osvětimi.
A na konci prvního ročníku střední školy jsem se nechala přesvědčit, abych jela v rámci výuky angličtiny na poznávací zájezd do Londýna, kde jsme byli zhruba týden a spali jsme ubytováni v různých rodinách. I když je moje angličtina dosud velmi bídná, bylo to tam super. Tak mě napadá, že bych o tom mohla napsat více v nějakém jiném článku.
Nikde jinde jsem dosud nebyla, ale ráda bych omrkla Francii, kde jsem vlastně byla v Calais, odkud jsme jeli trajektem do anglického Doveru, když jsme cestovali do Londýna. Ale moc ráda bych se ocitla v Paříži a taky ve Versailles, které mě zajímají už tolik let. A od roku 2008 toužím po výletě do Indie, i když se toho i trochu bojím. Každé cestování s sebou nese určité riziko a zvláště do Indie a jí podobných zemí.

JSI ŠŤASTNÁ?

Jelikož se zabývám osobním rozvojem, vím, že člověk by měl být šťastný nikoliv až bude úspěšný, bohatý atd., ale vlastně pořád. Vždyť přece je v životě spousta věcí, které člověku dělají radost. Proč se pořád jenom trápit problémy? Ty tu byly, jsou a budou, tak proč pořád odsunovat do pozadí pocit být šťastný?
Vždycky je z čeho se radovat. Můžeme dýchat, jsme obklopeni svojí rodinou, jsme zdraví. Možná namítnete, že to tak není vždycky. To je samozřejmě pravda, ale vězte, že vždycky jsou na tom jiní lidi ještě hůře.
Já osobně se snažím být šťastná. Proč si ničit život neustálými trápeními, pochybnostmi a problémy? Vždycky se najde nějaké řešení. A překonané problémy mě zase posunou v životě o kousek dopředu. Buďte šťastní každý den, nečekejte na to, až bude líp. Potom si život vůbec neužijete.

KDYBYS MĚLA TU MOC NĚCO NA ZEMI ZMĚNIT, CO BY TO BYLO?

Já bych byla moc ráda, kdybych dokázala přimět všechny lidi na světě, aby začali jinak myslet. Aby pořád nenadávali na osud a začali přemýšlet sami nad sebou, co by mohli změnit. Když člověk začne sám od sebe, hned je všechno na světě hezčí. A teď si vezměte, kdyby to tak dělali úplně všichni. Nebyly by hádky, pomluvy, vraždy, války ani chudoba a podobné věci. Když my lidé se sebou necháme pořád manipulovat a necháme se odírat. Ale sami pro sebe nic neuděláme. Ostatní nás změnit nedokážou. To musíme udělat my sami. Možná vám to přijde hodně naivní, ale zkuste se nad tím chvíli zamyslet. Zkuste si zapamatovat tohle: Nezabývejte se minulostí, jelikož ji nemůžete změnit a ani budoucností, jelikož ta ještě nepřišla. Žijte teď a tady, protože jedině v přítomnosti formujete svoji budoucnost.

Otázky se mi moc líbily a snad jsem na ně aspoň trochu srozumitelně odpověděla. Já bych chtěla nominovat RONNIE SPARKS. Snad nebude proti.

A tady jsou otázky:

1. Jaký je tvůj největší koníček?
2. Co nejradši jíš?
3. Co bys na sobě chtěla změnit?

Mějte se krásně.

Shabana

http://www.kurzyproradost.cz/?a_box=5dcf74vk

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Markeet Markeet | Web | 8. srpna 2014 v 18:16 | Reagovat

Ahoj, nehodil by se ti někde hlas? :)) Kdyby jo, stačí napsat do komentu na blog :)) Kdyby se ti chtělo, můžeš pro mě a mého kocourka taky hlasovat, můžeš každou hodinu :) link na blogu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
2ban-234x60.gif