PATŘÍTE K LIDEM, KTERÝM NENÍ LHOSTEJNÝ JEJICH ŽIVOT A RÁDI BYSTE NA SOBĚ PRACOVALI?
UČÍTE SE RÁDI NOVÝM VĚCEM A MÁTE ZÁJEM O ZLEPŠENÍ VAŠEHO ŽIVOTA?
PAK JSTE TADY SPRÁVNĚ.
SPOLEČNĚ SE MNOU SE BUDETE ROZVÍJET, PRACOVAT NA SPLNĚNÍ SVÝCH SNŮ, DOZVÍTE SE SPOUSTU ZAJÍMAVÝCH INFORMACÍ A NAUČÍTE SE NOVÝM VĚCEM, KTERÉ VÁM USNADNÍ ŽIVOT.
ALE NIC NENÍ JEN TAK. V PRVNÍ ŘADĚ MUSÍTE CHTÍT VE SVÉM ŽIVOTĚ NĚCO ZMĚNIT.
PŘEJI VÁM HODNĚ VYTRVALOSTI, TRPĚLIVOSTI A ODVAHY NA CESTĚ ZA SVÝMI SNY.

SHABANA

Srpen 2014

Návštěvnost 18.-24.8. 2014

28. srpna 2014 v 18:19 | Shabana |  NÁVŠTĚVNOST
Krásný slunečný podvečer,
vím, že sem moc nechodím a docela je mi to i líto, jelikož velmi ráda píši články a dělím se
s vámi o zajímavé a důležité informace. Zrovna dnes jsem díky jednomu článku o osobním rozvoji, který jsem si přečetla, došla na další nápad. Zavedu si sem rubriku DENÍK VDĚČNOSTI, kde každý týden ( měl by to být den, ale víte, jak špatně jsem na tom s časem), napíši, za co všechno jsem vděčná. Je to velmi dobrá pomůcka ke zvýšení sebevědomí a rovněž přitáhnutí věcí, po kterých toužíme, do života. Protože to, za co jsme vděční, se nám vrací ještě ve větším množství. Kdo má zájem, můžete se mnou inspirovat a rovněž vyzkoušet. A pokud už s tím začnete, nevzdejte to hned v počátku, protože všechno má svůj čas a když budete trpěliví, uvidíte, že do života přitáhnete to, po čem toužíte.
Nyní bych se s vámi chtěla ještě podělit o návštěvnost za minulý týden. Sice hluboce klesla, ale já jsem vděčná za každou jednu návštěvu, za každého človíčka, který zabloudí na můj blog a něco si z něj možná i odnese. Děkuji vám všem.

Navstevnost za minuly tyden (18.8. 2014 - 24.8. 2014) je:
Pondeli: 2
Utery: 3
Streda: 16
Ctvrtek: 7
Patek: 3
Sobota: 8
Nedele: 4

Celkem: 43

Ještě bych vás, ti co nehlasovali, chtěla poprosit o hlas v srpnové anketě. Již se blíží konec měsíce a hlasovalo vás dosud 8 (v červenci to bylo rovných 30). Moc děkuji.

Shabana

http://www.kurzyproradost.cz/?a_box=5dcf74vk


Španělská slovíčka 181-190

27. srpna 2014 v 18:59 | Shabana |  ŠPANĚLSKÁ SLOVÍČKA
181. PAGAR - pagar - platit
182. DEBER - deber - povinnost
183. ATENCIÓN - atensjon - pozornost
184. RABIA - rabja - vztek
185. INMENSO - inmenso - nesmírný
186. FIDELIDAD - fidelidad - věrnost, oddanost
187. REVELAR UN SECRETO - revelar un sekreto - prozradit tajemství
188. AL ALCANCE DE LA MANO - al alkanse de la mano - na dosah ruky
189. BOMBERO - bombero - hasič
190. TATUAJE - tatuache - tetování

Pokud zjistíte, že se zde nějaké slovíčko již dříve vyskytlo, prosím, informujte mě o tom
v komentářích a já ho vyměním.

Shabana

http://www.kurzyproradost.cz/?a_box=5dcf74vk


Co způsobuje překyselení organismu?

24. srpna 2014 v 6:59 | Shabana |  NAŠE ZDRAVÍ
Hezký den,
pokud vám záleží na vašem životě a chcete být zdraví, věnujte pozornost následujícímu textu, který jsem převzala z knihy Kurta Tepperweina PRYČ S KYSELOSTÍ. Dozvíte se v něm, jaké jsou hlavní příčiny překyselení organismu, které má za následek většinu nemocí, předčasné stárnutí a nakonec smrt. V dnešní době některé z nich ovlivnit ve větší míře nemůžeme, ale jsou zde i takové, se kterými můžeme pracovat a zabránit tak nejhoršímu.

Hlavní příčiny překyselení organismu:

- nesprávná strava - velké množství bílkovin, cukru, alkoholu, nasycených mastných kyselin a denaturovaných potravin, které už v podstatě nejsou stravitelné

- chybné stravovací zvyklosti - nevhodné potraviny jíme příliš chvatně a v nesprávný čas

- návykové jedovaté látky jako nikotin, alkohol apod.

- znečištěné životní prostředí (insekticidy, pesticidy, herbicidy a smog)

- chemická léčiva

- nesprávný způsob života - zlost, stres, úzkost, agrese a nezvládnutá psychická zátěž

Zamyslete se nad tím, jak se ke svému tělu chováte a pokud se vám zdá, že něco děláte špatně, zkuste na tom pracovat a zlepšit si tak kvalitu svého života.

Shabana

http://www.kurzyproradost.cz/?a_box=5dcf74vk


Další témata na blogu

23. srpna 2014 v 11:49 | Shabana |  CO NOVÉHO NA BLOGU
Krásný den,
nedávno jsem vás informovala o jistých změnách na blogu. U toho jsem zmínila, že vám napíši o dalších tématech, které na blogu časem najdete nebo zde již jsou, ale pouze v malém množství.
Jistě jste si všimli rubriky CO JSEM KDY PŘEČETLA. Ještě v ní žádný článek není, ale již velmi brzy bude. Vlastně to ani tak článek nebude, jako spíše menší seznam knih. Vedu si totiž již od roku 2005 seznam veškeré literatury, co jsem přečetla. Má to již letos tedy 9. výročí a za tu dobu se mi nahromadilo spoustu četby. Najdete zde knihy historické, dobrodružné, lékařské thrillery, horory - především knihy a sešitové romány od Jasona Darka, pokud někomu něco říká jméno John Sinclair. Občas je tam i literatura faktu či sci-fi. Velmi ráda rovněž čtu biografie a autobiografie slavných osobností. Však si počkejte a uvidíte, co všechno mi za ta léta prošlo rukama.
Jelikož na sobě chci neustále pracovat, budu vám rovněž přinášet další informace ze světa osobního rozvoje. Jistě se vám tyto informace budou hodit, jelikož všichni od života něco žádáme a jedině vlastním úsilím toho můžeme dosáhnout.
V rubrikách NAŠE ZDRAVÍ a ZDRAVÁ VÝŽIVA se v nejbližší době zaměřím především na informace ohledně překyselení organismu. Jsou to velmi zajímavé a důležité informace, které nám pomohou udržet zdraví a dlouhověkost.
Co se týká oblasti psychologické, i nadále budu pokračovat ve článcích o sociální fobii. Máte se tedy na co těšit. Jen vás chci upozornit, abyste články nečekali každý den, jelikož ten čas jednoduše nemám. Ale nebojte se, pokud sem budete chodit pravidelně, vždycky zde naleznete něco zajímavého a užitečného. Záleží jen na vás, která oblast je vám bližší.

Mějte se krásně.

Shabana

P.S. Prosím, hlásněte mi do srpnové ankety.

http://www.kurzyproradost.cz/?a_box=5dcf74vk


Návštěvnost 11.-17.8. 2014

21. srpna 2014 v 11:49 | Shabana |  NÁVŠTĚVNOST
Hezký den,
jelikož jsem tu několik dní vůbec nebyla, odrazilo se to i na návštěvnosti. Pořád to ale není nula, tak je to fajn. Děkuji moc všem, co jste tu byli.

A moc bych vás chtěla poprosit o hlásnutí v srpnové anketě. Je tam jen 6 hlasů, konec srpna se blíží a já nebudu mít z čeho dělat vyhodnocení. Moc všem děkuji.

Navstevnost za minuly tyden (11.8. 2014 - 17.8. 2014) je:
Pondeli: 23
Utery: 18
Streda: 16
Ctvrtek: 5
Patek: 12
Sobota: 7
Nedele: 3

Celkem: 84

Shabana

http://www.kurzyproradost.cz/?a_box=5dcf74vk


HRAJETE SI A SBÍRÁTE SKVĚLÉ ODMĚNY

20. srpna 2014 v 15:59 | Shabana
Drazí a milí,
jste soutěživí, rádi si hrajete a získáváte ceny?
Pokud ano, tak mám pro vás jednu skvělou stránku, na které jsem již nějaký ten rok. A za tu dobu se v mnohém zlepšila. Konají se tam pravidelné soutěže o zajímavé ceny (mp3 přehrávače, flash disky a mnohem více). V odměnách dokonce můžete za nasbírané hvězdičky získat i notebook, filtrační konvici či třeba lampičku na knihu.
A co budete dělat? No přece si hrát. Denně můžete stírat losy, klikat na reklamy, surfovat
v autosurfu, bojovat s nepřáteli v tzv. Výpravách a mnoho dalšího. Zábavy si užijete víc jak dost a ještě si domů pořídíte třeba mobilní telefon nebo fotoaparát.
Pokud ještě stále váháte, zda tuto stránku navštívit a užívat, můžu vás ujistit, že získávání odměn je na denním pořádku a admin výhry spolehlivě posílá. Tuto skvělou stránku má v oblibě již více jak 14 000 členů. A zdaleka to nejsou jen malé děcka, co si chtějí hrát. I dospělí občas chtějí zapomenout na starosti a chodí se sem odreagovat a ještě z toho mají i zajímavé odměny.

Tak si tedy pojďte hrát. Určitě budete spokojení a velmi brzy se dočkáte i dalších vychytávek, které admin se svým týmem právě připravuje.


Shabana

http://www.kurzyproradost.cz/?a_box=5dcf74vk


Změny na blogu

20. srpna 2014 v 12:49 | Shabana |  CO NOVÉHO NA BLOGU
Hezký den,
tak jsem tu s tím informativním článkem ohledně změn na blogu. Jak již víte, nemám čas se psaní plně věnovat, ale zároveň nechci s blogem úplně přestat a ošidit vás tak o důležité a prospěšné informace.
Co se týká jazykových lekcí (španělština a již ohlášená hindština), nemusíte se o ně bát. Budou. Ovšem jsem nucena prodloužit intervaly jejich zveřejňování. Španělské věty opět obnovím a budou denně, jelikož to tolik práce nedá. Ale španělská a hindská desítka jsou mnohem náročnější na zpracování, tak se budou objevovat na blogu jednou týdně. A začnu až od příštího týdne. Na španělštinu můžete chodit každou středu a na hindštinu každou sobotu. Aby vám tyto články neunikly, doporučuji odebírat novinky na mém blogu. A pokud jste tu noví, můžete se do té doby věnovat lekcím předešlým.
Články o Kurzech pro radost se zde taky brzy objeví, jelikož se chystají nějaké změny, o kterých vás budu postupně informovat. Vyzkoušel jste někdo již nějaký kurz? A jak se vám zamlouval? Autoři neustále pracují na zlepšeních.
Ještě dnes vám představím jeden tip na zábavu. Jedná se o stránku, na které si budete hrát a pak si za získané hvězdičky vyberete jednu ze super odměn. Podrobnosti v dalším článku.
O dalších tématech článků na blogu se zmíním v některém z dalších článků. Bohužel nemůžu psát všechno naráz, protože mám jiné povinnosti.

Děkuji všem za pochopení a věřím, že si na změny zvyknete a začnou se vám i líbit.

Shabana

http://www.kurzyproradost.cz/?a_box=5dcf74vk


Třídenní ticho po pěšině

20. srpna 2014 v 11:59 | Shabana
Ahoj všem,
asi si někteří z vás, co sem pravidelněji zabloudí, říkají, kam jsem zmizela. Moc mě to mrzí, ale vůbec nemám na nic čas, články dopředu psát nestíhám a tak jsem to vzdala. Pohltila mě totiž úplně práce u nás dole ve sklepě (nejedná se o sklep vinný) a ta mi zabere dost času a potom jsem dost unavená a radši na blog ani nejdu. Je to škoda, protože jste sem začínali pomalu, ale jistě chodit a teď už se tu zase nic neděje. S těmi jazyky jsem měla ani ne velké jako spíš obrovské oči. Prostě to nelze stíhat. Jsem ráda, že zvládnu pro sebe denně španělskou desítku. A proto chystám jisté změny, o kterých se dozvíte v jiném článku.

Zatím se mějte krásně.

Shabana

http://www.kurzyproradost.cz/?a_box=5dcf74vk


Španělská slovíčka 171-180

16. srpna 2014 v 21:19 | Shabana |  ŠPANĚLSKÁ SLOVÍČKA
Krásný večer,
pokud už se nemůžete dočkat nových slovíček, tady je máte:

171. HALCÓN - alkón - sokol
172. NOVIO - novjo - přítel, snoubenec
173. BAILE - bajle - tanec, tancování
174. MANCHA - manča - skvrna
175. LUCHADORA - lučadora - bojovnice
176. VIRGEN - virchen - panna
177. CHOCOLATE - čokolate - čokoláda
178. HELADO DE VAINILLA - elado de vajnýja - vanilková zmrzlina
179. DEUDOR - deudor - dlužník
180. AVESTRUZ - avestrus - pštros

Shabana

http://www.kurzyproradost.cz/?a_box=5dcf74vk


Španělská věta 4

16. srpna 2014 v 17:39 | Shabana |  ŠPANĚLSKÉ VĚTY
Ahoj,
mám tu pro vás již čtvrtou španělskou větu.

ME GUSTA TODO. - Me gusta todo. - Líbí se mi všechno.

Shabana

http://www.kurzyproradost.cz/?a_box=5dcf74vk


Španělská slovíčka 161-170

15. srpna 2014 v 21:59 | Shabana |  ŠPANĚLSKÁ SLOVÍČKA
Krásný večer,
kdo se už těší na další španělská slovíčka?

161. MODESTO - modesto - skromný, nenáročný
162. DE TRUCOS - de trukos - trikový
163. GIRASOL - chirasol - slunečnice
164. RAMERA - ramera - kurva, děvka, šlapka
165. TENGO - tengo - mám
166. DIOS - djos - bůh
167. HAMBRE - ambre - hlad
168. ES QUE - es ke - totiž
169. PROPONER - proponer - navrhovat
170. JERSEY - chersej - svetr

Shabana

http://www.kurzyproradost.cz/?a_box=5dcf74vk


Španělská věta 3

15. srpna 2014 v 21:39 | Shabana |  ŠPANĚLSKÉ VĚTY
Drazí španělštináři,
vybrala jsem pro vás další španělskou větu, tak si ji zapište. Především do paměti.

¿DE DÓNDE REGRESAS? - ¿De dónde regresas? - Odkud se vracíš?

Shabana

http://www.kurzyproradost.cz/?a_box=5dcf74vk


Kouření - velký problém při odkyselování

15. srpna 2014 v 20:49 | Shabana |  NAŠE ZDRAVÍ
Milí čtenáři a hlavně kuřáci,
tento článek je určen především vám, jelikož kouření je něco, co vám ničí zdraví. Ale to vy jistě dávno víte. Závislost je bohužel složitá záležitost a nelze se jí zbavit ze dne na den. V tomto článku se budu zabývat tím, na co všechno si kuřák svým zlozvykem zakládá. A vypůjčím si k tomu text od Kurta Tepperweina, autora knihy PRYČ S KYSELOSTÍ.

Statistiky hovoří naprosto jednoznačně - kuřáci si krátí život minimálně o 8 let, o mnoha dalších zdravotních problémech nemluvě. Nezáleží ovšem pouze na tom, jak dlouho člověk žije, mnohem důležitější je, jestli je zdravý, jak se cítí a zda si život dokáže opravdu vychutnat.
Kuřáci platí vysokou cenu, pokud se týče jejich zdraví. Kouření zřetelně omezuje zásobování těla kyslíkem, neboť oxid uhelnatý, obsažený v tabákovém kouři, blokuje červené krvinky. Tím zvyšuje krevní tlak, zhoršuje tekutost krve, omezuje tvorbu zásad v žaludku a podporuje osteoporózu. Všeobecně tak snižuje přirozené vyměšování kyselin plícemi a dramaticky zvětšuje zátěž těla kyselinami.
U mnoha nemocných rakovinou zcela prokazatelně podmínilo jejich nemoc právě kouření, což je dostatečně pádný důvod s ním co nejrychleji přestat. Pokud to ovšem s odkyselením svého těla myslíte vážně.

A já se přidávám. Mě osobně se kouření hnusí a kuřáky obecně nevyhledávám. Nejvíce mě ale mrzí, že i můj taťka, kterého mám moc ráda, si tímto způsobem skoro celý život ničí zdraví. Měl i nějaké světlé chvilky, kdy vydržel bez cigarety třeba i půl roku, ale pak do toho zase spadl a bylo po srandě.
Vůbec kuřáky nechápu. Ničí to zdraví, otravuje to okolí (nekuřáky), stojí to strašné peníze, co na těch cigaretách lidi vidí? Jenom tak krmí průmysl, který je na těchto lidech závislý. Můj ideální svět je asi svět bez cigaret a kuřáků. Kéž by se to mohlo splnit. Bohužel, v tomhle se točí velké peníze, takže s tím nikdo nepřestane.

Já jsem nikdy nekouřila a ani nehodlám. Vlastně jsem to nikdy ani nezkusila a jsem na to hrdá.

Pokud si nechcete zničit zdraví a věčně přicházet o peníze (cigarety jsou čím dál dražší), pořádně se nad sebou zamyslete a udělejte všechno pro to, abyste dokázali říct cigaretám jednou pro vždy sbohem. Uvidíte, jak budete najednou šťastnější.

Kdo z vás kouří a kdy jste s tím začali? Kolik cigaret denně vykouříte? Jste hrdí na to, že jste kuřáci nebo vás to štve, ale nedokážete to změnit? Svěřte se mi v komentářích.

Mějte se krásně a přemýšlejte o tom. Pamatujte si, že moderní je NEKOUŘIT.

Shabana

http://www.kurzyproradost.cz/?a_box=5dcf74vk


Rubrika NAŠE ZDRAVÍ

15. srpna 2014 v 20:09 | Shabana |  CO NOVÉHO NA BLOGU
Krásný večer,
jelikož se chci věnovat na blogu i článkům o zdraví, založila jsem novou rubriku. Tato rubrika se nebude věnovat zdravé výživě. Pokud jste si všimli, pro ni mám samostatnou rubriku. Ještě dnes se můžete těšit na první článek. Bude se týkat kouření.
A proč dnes zase tak pozdě? Potřebovala jsem se zabývat svou španělskou slovní zásobou. Jelikož se jí věnuji denně po 10 slovíčcích, dá práci si to hezky barevně (fixem) sepsat. Jednotlivé papíry si ukládám do malých složek a malého pořadače.
V každém pořadači tak budu mít 1000 slovíček. Zanedlouho začnu další. A stejné pořadače mám i na věty a hindskou slovní zásobu. Vlastně si buduji takovou malou jazykovou knihovnu. Nechybí mi tam ani angličtina, ale ta je nyní upozaděná.
Jestli to s jazyky myslíte stejně vážně jako já, dělejte si to taky tak nebo podle sebe. Časem budete mít úžasnou sbírku vět a slov ve vámi oblíbených jazycích a až se je všechny naučíte, můžete si pak říct, že jste zase něco ve svém životě dokázali.

Shabana

http://www.kurzyproradost.cz/?a_box=5dcf74vk


Španělská slovíčka 151-160

14. srpna 2014 v 22:49 | Shabana |  ŠPANĚLSKÁ SLOVÍČKA
Krásný pozdní večer všem,
velmi se omlouvám, že jste tu dnes nenašli moc článků. Odrazilo se to i na návštěvnosti. Já jsem dneska nestíhala, jelikož jsem vstávala už v 4.45, protože jsem musela jet do města (bydlím na vesnici) na odběry. Tady máme samozřejmě taky doktory, ale já chodím na polikliniku, která je právě několik km od nás. No a pak už byl den natolik narušený, že už se to prostě nedalo stíhat. Navíc jsem byla od rána nevyspaná a tak jsem to doháněla odpoledne. A po probuzení mě čekala ještě nějaká práce. A večer jsem se vzdělávala na jednom velmi zajímavém online webináři. Zítra snad bude více času a zase tu najdete nějaké vám přínosné články. Děkuji všem, co přesto na můj blog dnes přišli. Nyní už ale pojďme na další španělskou desítku.

151. JURAMENTO - churamento - přísaha
152. SONRISA - sonrisa - úsměv
153. EXPRESAR - expresar - vyjádřit
154. INTRIGA - intriga - intrika, pleticha
155. PIEL - pjel - kůže, pokožka
156. OCHENTA - očenta - osmdesát
157. BOMBILLA - bombýja - žárovka
158. HONESTO - onesto - čestný, poctivý
159. LUJO - lucho - přepych, luxus
160. SALIVA - saliva - slina

Věřím, že vám budou i dnešní slovíčka užitečná. Neváhejte a zapište si je do svého slovníčku a poté do hlavy.

Shabana

http://www.kurzyproradost.cz/?a_box=5dcf74vk

2ban-234x60.gif